Haber Detayı
01 Mayıs 2020 - Cuma 23:43
 
Kahta'da Kavşaklar Modern Görünüme Kavuşuyor
Bölge Haberi
Kahta'da Kavşaklar Modern Görünüme Kavuşuyor

EKO GAP HABER-Adıyaman'ın Kahta Belediyesi ilçenin güzelleşmesi adına çevre düzenleme çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Her gün binlerce aracın kullandığı, ilçenin kalbi ve vitrini durmundaki Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki kavşaklar modern bir görünüme kavuşturuluyor.


İlçeyi daha güzel bir görünüme kavuşturmak için estetik ve görsel çalışmalar yapan Kahta Belediyesi, yeni ve farklı tasarımlı kavşaklarla yolları daha konforlu ve estetik görünümlü hale getiriyor. 


Açılan yeni cadde ve imar yolarıyla birlikte kavşak düzenleme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Kahta Belediyei, İlçenin birçok noktasındaki cadde, bulvar ve kavşakları yenileyerek modern bir görünüme kavuşturuyor.


Bu kapsamda Kahta'nın ana arateri konumundaki Mutafa Kemal Bulvarı Otogar kavşağına  monte edilen  dekoratif ışıklı süs havuzla Kavşak ve Bulvar yeni bir görünüm kazandı. 


Kahta Belediyesi kavşakların estetik görünüm kazanması için otogar Kavşağı İle başlattığı çaluışmaları AKEDAŞ kavşağı ile sürüyor.Eski kavşak tamamen sökülerek yerine yeni kavşak düzenleme çalışmalarına başlandı.

 


Kavşak düzenleme çalışmalarının yan sıra ilçenin muhtelif semtlerinde yeni parklar yapan Kahta Belediyesi, açılan yeni cadde ve imar yolarıyla birlikte ilçeye prestij yollar kazandırıyor.


EKO GAP HABER'e konuşan Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı,EKADAŞ kavşağında başlayan düzenleme çalaışmasının tamalanmasının ardından Kahta-Adıyaman Karayolu Hastane Kavşağı ile Yavuz Selim Mahallesi Filistin Caddesi ile Hastene yolunun kesiştiği kavçakta düzenleme çalışması yapılacağını söyledi.


Yeni yapılaşmanın yoğunlukta yaşandığı Yavuz Selim Mahallesinde 3 bin 355 metre kare alan üzerinde modern bir park kazandırdıklarnı belirten Başkan Turanlı,havaların ısınmasıyla birlikte Mendere Mahallesinde yapımına başladıkları  Kanal Boyu Parkı  ve Hürriyet Mahallesi eski TOKİ konutları yanında yapımına başladıkları park ile Trafik Eğitim Parkının tamamlanması için çalışmalara başlayacaklarını ifade etti.


Kahta'nın güzelleştrilmesine yönelik başlattıkları kavşak düzenleme,yeni park yapımı yanı  sıra Kahta’ya prestij katacak ‘Prestij Cadde’ projeleriyle ilgili de çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Turanlı yapmış olduğu açıklamada, " Kahta Belediyesi olarak bir taraftan koronavirüs salgınına karşı mücadelemiz aralıksız sürerken diğer taraftan ise belediyenin sorumluluk alanındaki çalışmaları kesintisiz devam ediyor. 


Kavşak düzenleme çalışmalarımızın yan sıra ilçemizin muhtelif semtlerinde yeni parklar yapıyoruz.Açılan yeni cadde ve imar yolarıyla birlikte ilçeye prestij yollar kazandırıyoruz.


Kahta'mızı modern bir kent görünümüne kavuşturmak için Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş beyin desteğinde ilçemizin kalbi durumundaki Mutafa Kemal Bulvarı üzerinde yer alan ana arter kavşaklarda yenileme çalışması başlattık.Otogar Kavşağı'ndaki çalışmalarla Mustafa Kemal Caddemiz daha farklı bir görünüme kavuştu.Şimdi ise Kahta'mızın adeta vitrin yüzü konumundaki AKEDAŞ Kavşağımızda düzenleme çalışması başlattık.AKEDAŞ kavşağına yerleştriceğimiz dekoratif ışıklı süs havuz otogar kavşağına yerleştrdiğimizden daha büyük ve daha görkemli.AKEDAŞ kavşağından sonra Yavuz Selim Mahallesi Filistin Caddesi ile Hastane yolunun kesiştiği kavşakta ve Kahta-Adıyaman Yolu Hastane kavşağında da düzenleme yapacağız.


Yavuz Selim Mahallemiz büyüyen ve gelişen Kahta'mızın yüzü. Mahallemizde 3 bin 355 metre kare alan üzerinde inşa ettiğimiz modern parkımızIn yapımı tamamlandı.İnşallah ileriki günlerde açılışını  yapacağız.


Tabi tüm bunları yaparken vatandaşlarımıza ulaşım hizmeti veren yolları, yapılan çalışmalarla daha modern ve estetik bir görünüme kavuşturuyoruz.


Başlatılan çalışmalarla Devlet Hastanemizn yer aldığı Yavuz Selim Mahallemizin en büyük caddesi ana arteri konumunda olan,çeşitli altyapı çalışmaları ve zeminden kaynaklı sorunlardan dolayı süreki bozulan,Kahta-Adıyaman yolu Mutafa Kemal Bulvarı Hastane Kavşağından başlayarak Haliliye Camisine kadar uzanan 1.5 kilometrelik  Filistin Caddemizde ‘Prestij Cadde’ projesi kapsamında geniş çaplı bir çalışma başlatarak ceddemizi sil baştan yeniliyoruz.Caddede peyzaj çalışmaları, refüj, ışıklandırma, ağaçlandırma ve kaldırım çalışmaları yapılacak.Cadde söküm ve alt yapı çalışmaları devam ediyor.2 etap şeklinde başlayan çalışmalar tamamlandığında Filistin caddemiz ilçemizin prestijli caddelerinden biri olacak.


Yine Menderes Mahallemizin en işlek sokaklardan biri olan  ve aynı zamanda Üniversitimize ulaşımı sağlayan 9032 nolu sokak ile Karşıyaka ve Fırat Mahallelerini birbirine bağlayan yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki Mehmet Akif Ersoy Caddemizde alt yapı çalışmalarına başlandı.Üst yapıları tamamlanadığında her iki yolumuz modern bir konuma kavuşacak.


Halkımıza vaat ettiğimiz projelerimizi birer birer hayata geçirmenin gayret ve çabası içerisindeyiz.Amacımız Kahtamızın daha modern, daha yeşil ve daha yaşanabilir olması.Kahta'mızın daha estetik bir görünüme kavuşması için başlattığımız çalışmayı şehir genelinde de devam ettireceğiz inşallah"dedi.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kahta'da, Kavşaklar, Modern, Görünüme, Kavuşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı